Filtry wewnętrzne Juwel Bioflow


„A gdyby tak filtr kubełkowy umieścić wewnątrz akwarium?”
Zapewne taka idea przyświecała konstruktorom z firmy Juwel, gdy tworzyli filtry wewnętrzne Juwel Bioflow.
Czemu? Wystarczy spojrzeć na ich konstrukcję, by zrozumieć!

Filtry Juwel Bioflow to seria pięciu filtrów wewnętrznych, z których największe – Juwel Bioflow Filter L i Juwel Bioflow Filter XL mają objętość, odpowiednio 8 i 11 litrów! To więcej niż odpowiadające im mocą „kubełki”!

Porównanie do filtrów kubełkowych nie jest tutaj na wyrost, bowiem poza zbliżoną pojemnością, filtry Juwel Bioflow oferują podobną im możliwość wymiennego stosowania mediów filtracyjnych. Wszystkie urządzenia są fabrycznie wyposażone w gąbki o różnej gradacji a te większe także we wkład z węglem aktywnym, ale w sprzedaży dostępne są także inne rodzaje pochłaniaczy, np. fosforanów lub azotanów. Oczywiście do kupienia są również wkłady z ceramiką. To sprawia, że Juwel Bioflow jest świetną propozycją dla tych akwarystów, którzy z braku miejsca – lub z innych powodów – nie mogą stosować filtrów kubełkowych.

A jeśli dodamy do tego możliwość ukrycia filtra wewnątrz akwarium, zabudowania w nim grzałki czy dołączenia skimmera lub innych akcesoriów, okazuje się, że filtry Juwel Bioflow to urządzenia kompletne – oferujące duże pojemności, wszechstronność i – co nie jest bez znaczenia w obecnych czasach – wysoką energooszczędność.

Zresztą, nie ma co więcej pisać – zapraszam do obejrzenia mojego nowego filmu, w którym dokładnie omawiam wszystkie filtry w serii, ich wyposażenie dodatkowe i pokazuję, jak sprawdzają się „w praniu”.
Zapraszam!Autor
Zenon Aqua
Witajcie! Niektórzy zapewne kojarzą mnie z kanału Zenon Aqua na YouTube. Z wykształcenia jestem informatykiem, pracuję jako ekspert d/s szkoleń i wdrożeń w firmie IT. Uwielbiam wodę, która towarzyszy mi na co dzień i od święta. Urlopy spędzam nad jeziorem, uwielbiam nurkowanie i żagle. A w domu towarzyszą mi akwaria.…
Więcej
Artykuły powiązane
Technika  
Trzmiel testuje filtry zewnętrzne – Aquael, Eheim, Fluval, JBL, Oase, Tetra
Konrad Kozioł
26/02/2021
Technika Ogólne  
Recenzja filtra Oase Filtosmart 60
Daniel Różana
04/05/2022
Technika  
Tania kostka Zenona. Zestaw na dobry początek.
Zenon Aqua
22/02/2022
Technika Ogólne  
Moje pierwsze akwarium 112 l cz. 2
Zenon Aqua
01/03/2022
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl