Dupla Marin – zestawy do akwarystyki morskiej


Domowa rafa to marzenie wielu akwarystów. Niestety, koszty przestawienia się na ten rodzaj akwarystyki są dla wielu zaporą nie do pokonania. Sole, preparaty, wydatki na energię elektryczną zasilającą wszystkie urządzenia, czy wreszcie ceny samych zestawów – to wszystko sprawia, że do niedawna akwarystyka morska kojarzyła się raczej z hobby dla tej zamożniejszej części hobbystów.

Akwarystyka morska przyjaźniejsza dla kieszeni

To się jednak zmienia. Producenci oraz dystrybutorzy coraz częściej wprowadzają na rynek produkty zaprojektowane z myślą o tych z nas, którzy marzą o własnym akwarium morskim, ale nie mają budżetu (ani miejsca w domu) na zakładanie skomplikowanych instalacji. Jedną z takich propozycji są zestawy Dupla Marin od niemieckiego producenta, firmy Dohse.

Producent z historią

Choć przeciętnemu polskiemu akwaryście marka Dohse nie mówi zbyt wiele, to na rynku niemieckim jest to synonim tradycji i innowacyjności. Ta rodzinna firma, od trzech pokoleń zajmuje się projektowaniem i sprzedażą produktów do akwarystyki słodkowodnej i morskiej. To Dohse, jako jedna z pierwszych marek, wprowadziła na rynek suchy pokarm dla ryb w płatkach; posiada też patent na linię do hodowli artemii, stworzyła pierwszy na rynku nawóz CO2 w tabletkach i produkuje specjalistyczne podłoża sformułowane z myślą o potrzebach roślin akwariowych. To doświadczenie sprawia, że marka Dohse jest w stanie zaoferować akwarystom kompletny zestaw akwarium morskiego na start.

Zestaw do akwarystyki morskiej Dupla Marin

Jest nim zestaw do akwarystyki morskiej Dupla Marin. Jest to kompaktowy zbiornik (w wersji z szafką lub bez) o wymiarach 45x45x40 cm (80 l), a więc o wielkości, która umożliwi znalezienie dla niego miejsca nawet w małym pomieszczeniu. Zestaw zawiera prawie wszystko, co potrzebne, by móc założyć własną rafę. Oprócz wykonanego z dużą pieczołowitością, pozbawionego krawędzi akwarium w kształcie kostki, zestaw wyposażony jest w umieszczony na tylnej ścianie panel filtracyjny z trzema pojemnymi komorami, które pomieszczą całe wyposażenie techniczne oraz sporą ilość złóż filtracyjnych. Ostatnia komora wyposażona jest w pompę Ocean Eco Pump OEP 1200 o wydajności 1200 l/h i niewielkim poborze mocy (22 W). Zestaw zawiera także odpowiednio dobrane oświetlenie Ocean Lux LED o mocy 23 W. Poza tym, producent dołączył aerometr służący do pomiaru zasolenia, termometr, czyścik, szybę nakrywową, a także podłoże, niezbędne preparaty i sól. Akwaryście pozostaje jedynie zmontować całość, dobrać grzałkę, złoża filtracyjne i obsadę, by niewielkim nakładem sił i środków cieszyć się własną rafą.

Akwarystyka przyjazna dla portfela

Niewielkim nakładem środków – bowiem producent tak dobrał wyposażenie, by spełniało ono swoje zadanie, a jednocześnie było energooszczędne. Dość powiedzieć, że w podstawowej konfiguracji zestaw Dupa Marin pobiera jedynie 45 W energii, co przy obecnych jej cenach ma ogromne znaczenie. Dodatkowo, przyjazna polityka cenowa sprawia, że z zestawem niemieckiego producenta własny zbiornik morski naprawdę staje się realną opcją dla większej rzeszy akwarystów.

A jeśli dodamy do tego możliwość finansowania jego zakupu w prawdziwych ratach 0% w Trzmielu okazuje się, że przestawienie się z akwarystyki słodkowodnej na morską może odbyć się w sposób, którego nasze portfele praktycznie nie odczują!

Żeby zobaczyć ten zestaw na własne oczy, warto obejrzeć film na kanale Zenon Aqua:
Autor
Trzmiel Radzi
Z akwarystyką jestem związany praktycznie przez całe moje 35-letnie życie. Wychowywałem się otoczony akwariami, a pasję do hobby zaszczepił mi mój Tato. W czasach, gdy zaczynałem przygodę z akwarystyką, trudno było o dobry sprzęt, a wiele rzeczy trzeba było robić we własnym zakresie, często metodą na „chybił-trafił”. Dzięki temu zyskałem…
Więcej
Artykuły powiązane
Technika Ogólne  
Mitoja Capex – akwarium morskie w przystępnej cenie
Trzmiel Radzi
19/04/2024
Technika Ogólne  
Pierwsze akwarium morskie Zenona – Mitoja Capex 120l odc. 2: Instalacja
Zenon Aqua
15/11/2022
Koralowce Chemia wody Ogólne  
Suplementacja akwarium morskiego w systemie Smart Reef 360
Trzmiel Radzi
17/08/2023
Technika Ogólne  
Smart Tester – akwarium morskie pod pełną kontrolą
Janusz Kosik
24/10/2023
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl