Zestawy morskie Aquaforest Ocean Guard


Akwaria morskie, czyli wielki błękit w domu.

Kiedy jako dziecko oglądałem filmy przyrodnicze, hipnotyzujące nieskończoną głębią oceanu okraszoną feerią kolorów ryb i koralowców, nie wyobrażałem sobie, że ten świat będzie kiedyś na wyciągnięcie mojej ręki.

Będąc nieco starszym, usłyszałem o akwarystyce morskiej. Świat z upływem czasu i postępem technologicznym staje się coraz mniejszy i łatwiejszy do poznawania. Obrazy, jakie niegdyś prezentowała przede mną telewizja, a później internet, okazały się być namacalne, możliwe do oglądania we własnym domu.

A jednak wielu mówiło mi, że akwarystyka morska nie jest dla mnie. Jest za trudna, jest tylko dla prawdziwych twardzieli z niewyobrażalną ilością gotówki i niepojętym zasobem wiedzy biologicznej. A ja długo wierzyłem w te opowieści. Aż któregoś dnia spróbowałem. I okazało się że ja też mogę.

Akwarium morskie – gotowy zestaw akwariowy

Największym wyzwaniem, przed jakim stajemy zaczynając przygodę z każdym nowym hobby, jest mnogość wyboru. Brak doświadczenia sprawia, że nie dostrzegamy różnic pomiędzy nawet najbardziej podstawowymi elementami. Akwaria morskie też potrafią zaskoczyć mnogością możliwości, jak choćby typem szkła, z którego są wykonane i rodzajem szafki na którym mamy je postawić. A przecież od każdego z naszych wyborów zależy, jak duży sukces odniesiemy w przyszłości.

Naprzeciw tym rozterkom wychodzi firma Aquaforest, specjalizująca się w budowie i pielęgnacji akwariów morskich. Oferując nam gotowy zestaw akwariowy, zdejmuje z naszych barków ciężar podejmowania pierwszych, najtrudniejszych decyzji.

Akwarium, czyli to, co najpierw widzimy

Kiedy myślimy “akwarium”, widzimy przed oczami szklany zbiornik. Ale czy każdy z nas zdaje sobie sprawę, że szkło szkłu nierówne? Musi mieć odpowiednią grubość w zależności od ilości wody, jaka będzie się w nim znajdować. Musi być odpowiednio sklejone, aby było mocne. No i na pewno nie chcemy widzieć na nim żadnych niepotrzebnych elementów.

Zestaw Aquaforest Ocean Guard wyposażono w akwarium o super przezroczystej szybie, która nadaje zbiornikowi wrażenie lekkości i odzwierciedla kolory jak najlepszy telewizor. Tu nie ma mowy o kompromisie.

Do klejenia akwarium wybrano czarny silikon, który utrudnia glonom rozwijanie się w narożnikach akwarium. Dzięki temu, nawet po wielu latach wciąż będziemy cieszyć się doskonale wyglądającym zbiornikiem. Spośród wszystkich elementów wyposażenia naszego wnętrza, akwarium będzie tym, które jako jedyne się nie starzeje.

Szafka – fundament, na którym budujemy akwarium

Tak jak dom stawia się na silnym fundamencie, tak samo bezpieczeństwo naszego akwarium zależy od szafki na jakiej stoi. Gotowy zestaw akwariowy dostarczany jest z właśnie taką podstawą. Solidną i trwałą, wykonaną w technologii jachtowej, odporną na słoną wodę. Jednakże szafka musi być estetycznym elementem wyposażenia, bo to właśnie ona poza akwarium jest tą najbardziej widoczną częścią zestawu. Nowoczesny, minimalistyczny design idealnie pasuje do każdego wnętrza. Firma Aquaforest przewidując indywidualne potrzeby swoich klientów oferuje aż 6 różnych kolorów frontów do szafki, a dla najbardziej wymagających dostarcza szablon, wg. którego można zlecić swojemu stolarzowi wykonanie frontów identycznych jak te, które posiadamy w innych meblach.

Sump filtracyjny, czyli serce zestawu akwarium morskiego

To, czego na pierwszy rzut oka nie widać, jest jednocześnie najważniejszym elementem morskiego zestawu akwariowego. Filtracja w akwarium morskim opiera się na sumpie, czyli zewnętrznym zbiorniku schowanym w szafce pod akwarium. Jego budowa i oprzyrządowanie spędza sen z powiek większości początkującym akwarystom. To miejsce, w którym prawa fizyki zaczynają przerastać niemal każdego.

Skomplikowane można skomplikować jeszcze bardziej, albo zlecić zadanie specjalistom, którzy maksymalnie to uproszczą. Tak właśnie jest z filtracją w zestawie Ocean Guard. Lekki i odporny zbiornik filtracyjny został zaprojektowany dokładnie do naszego nowego akwarium. Nic nie trzeba udziwniać, ani poprawiać. Wszystko jest na swoim miejscu, dokładnie tak jak być powinno.

Starter Pack – najlepsze preparaty na początek

Aby zakładanie nowego akwarium było jeszcze łatwiejsze, do zestawu Aquaforest Ocean Guard otrzymujemy Starter Pack. Jest to przypominające świąteczny prezent pudełko ze wszystkim, co i tak jest niezbędne podczas zakładania nowego akwarium. Idealnie dobrane preparaty, media filtracyjne, sól, testy wody, suplementy, słowem – dodatkowy tuzin rozwiązanych dylematów. W skład zestawu wchodzą tylko najlepsze produkty, polecane przez specjalistów, którzy założyli już setki, a może tysiące akwariów morskich.

Akwarium morskie – zestaw w Twoim domu

To, co najbardziej nas przyciąga do akwarystyki morskiej, to możliwość obcowania z egzotyczną naturą. Podziwianie nieskończonej ilości fluorescencyjnych barw koralowców, jaskrawe wzory na rybach i bezkręgowcach, nietuzinkowe kształty i niebanalne zachowanie morskich zwierząt.

Rafa koralowa jest tym, czego na co dzień doświadcza tylko garstka ludzi na całym świecie. Nic dziwnego, że każdy chciałby mieć ją w swoim domu.

Akwarystyka w klasie premium to pewność wyboru

Produkty klasy premium wydają się być drogie. Dlatego nie znajdziesz ich w każdym sklepie akwarystyki morskiej. Są wolne od projektowych kompromisów, nastawione na elegancję, trwałość i łatwość w użyciu. Daleko im do prowizorki i łączenia elementów “na słowo honoru”.

Estetyka i funkcjonalność zestawu zostały zaprojektowana od początku tak, aby spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających. Nic nie pozostawiono przypadkowi. Wybór, jaki nam odebrano dokonując go za nas, tak naprawdę daje poczucie swobody. Zdejmuje z barków niepotrzebne zmartwienia, pozostawiając tylko to co najlepsze: radość z obcowania z naturą.

Taki też jest zestaw akwariowy Aquaforest Ocean Guard. Bezkompromisowy, elegancki, wytrzymały. Ale czy drogi? Dla wielu z nas tak.

Ale popatrzmy na to z innej perspektywy. Wybór tego zestawu oszczędza nasz czas, który musielibyśmy poświęcić na niekończące się poszukiwanie wiedzy. W erze, w której każdy może się wypowiadać publicznie, trudno ocenić kto przekazuje nam wiedzę rzetelnie, a kto robi to wyłącznie, aby podbudować swoje ego.

Oszczędza też pieniądze, których nie wydamy na rzeczy zbędne, niepraktyczne i takie, które wkrótce i tak wymienimy na lepsze.

Wreszcie, oszczędza nasze nerwy, które można stracić obawiając się, czy zaufaliśmy odpowiedniemu doradcy. Aquaforest to polska firma o mocnej pozycji na światowym rynku akwarystyki. Godni zaufania specjaliści w dziedzinie inżynierii, projektowania akwariów, hodowli ryb i koralowców.

Wszystkie modele Ocean Guard zakupisz w Trzmiel.com.pl i salonie stacjonarnym Trzmiel, Wrocław, ul. Rogowska 147.Autor
Janusz Kosik
Zajmuje się akwarystyką od 1997 roku. Absolwent specjalności Akwarystyka na wydziale Rybactwa Akademii Rolniczej w Szczecinie. Od 2005 roku zafascynowany aquascapingiem, zwłaszcza stylem Iwagumi, którego zasady stosuje również podczas zakładania akwariów morskich. Wieloletni pracownik i konsultant w największych warszawskich sklepach akwarystycznych. Poza akwarystyką miłośnik i instruktor japońskich sztuk walki, które…
Więcej
Artykuły powiązane
Ogólne Koralowce Problemy  
Jak karmić koralowce?
Dorota Protasewicz
05/07/2022
Koralowce Chemia wody Ogólne  
Suplementacja akwarium morskiego w systemie Smart Reef 360
Trzmiel Radzi
17/08/2023
Technika Technika Problemy Problemy Ogólne Ogólne  
Ograniczanie kosztów energii elektrycznej w akwarystyce
Trzmiel Radzi
21/09/2022
Chemia wody Ogólne  
Akwarium Morskie Mitoja Capex 120 – System Smart Reef 360, odc. 4: Dojrzewanie
Zenon Aqua
01/03/2023
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl