Oświetlenie Reef Flare Pro


Trudno o akwarystę, który w którymś momencie nie rozważał choć przez chwilę założenia akwarium morskiego.
Nic dziwnego, bowiem niesamowita feeria barw morskich stworzeń działa na wyobraźnię i wprowadza do rzeczywistości element bajkowy (zupełnie jak wódka u Himilsbacha).

Jednak, aby móc cieszyć się jak największym bogactwem kolorów nie wystarczy zwykła, budżetowa lampa do akwariów morskich.
Oświetlenie akwarium morskiego to kwestia skomplikowana, wymagająca odpowiedniego sprzętu. Na szczęście na rynku pojawił się polski producent inteligentnych urządzeń do akwarystyki morskiej, firma Reef Factory, która dobrze wie, jakie światło jest najlepsze dla koralowców.

Lampy tej firmy noszące nazwę Reef Flare Pro to absolutny top jeśli chodzi o odwzorowywanie kolorów. Wszystko za sprawą wysokiego współczynnika PAR/PUR, który cechuje te lampy. Współczynnik ten określa w jakim stopniu światło emitowane przez urządzenie jest wykorzystywane przez symbiotyczne zooksantelle w procesie fotosyntezy, zachodzącej wewnątrz ciała koralowców. Dzięki temu, koralowce nie tylko lepiej rosną, ale mają o wiele bardziej intensywne barwy.

Jeśli chcecie się przekonać, co potrafią lampy Reef Flare Pro, to zobaczcie poniższe zdjęcia.

fot. Crazy Coral
fot. Crazy Coral

Lampy Reef Flare Pro zawdzięczają swoją efektywność zastosowaniu technologii Efficient Optic Illumination. EOI optymalizuje kształt soczewek i sprawia, że pokrywają one światłem duży obszar akwarium. Dodatkowo, oświetlenie jest wyposażone w zaawansowany system chłodzenia, dzięki czemu jest wytrzymałe i niezawodne. Lampy Reef Flare Pro są w pełni konfigurowalne, a każdy ich parametr można ustawiać indywidualnie za pomocą aplikacji Smart Reef, która służy także do zarządzania pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład inteligentnego ekosystemu do zarządzania akwarium morskim stworzonego przez firmę Reef Factory.

Oświetlenie Reef Flare Pro dostępne jest w 3 wielkościach i 2 wersjach kolorystycznych, a opcja montowania go na linkach nad akwarium, na specjalnym ramieniu lub na listwie zamocowanej uprzednio na suficie sprawia, że każdy akwarysta będzie mógł dobrać taką konfigurację, jaka najlepiej będzie spełniać jego wymagania.

Więcej o lampach Reef Flare Pro dowiecie się klikając boxy produktowe. Zostaniecie wtedy przeniesieni do karty produktu na trzmiel.com.pl.
A jeśli kupicie lampę Reef Flare Pro w naszym sklepie, wyślemy Wam ją za darmo!
Oczywiście, lampy są również dostępne w naszym Salonie stacjonarnym, na ul. Rogowskiej 147 we Wrocławiu.Autor
Dorota Protasewicz
Od kiedy pamiętam otaczałam się akwariami. Dzięki wyrozumiałemu Tacie, już w wieku 5 lat zostałam akwarystką. Później, gdy przyszedł czas zamążpójścia, mój wybór padł – a jakże – na akwarystę Marka, który zajmował się hodowlą tropheusów. To właśnie mój mąż sprawił, że pokochałam akwarystykę morską, przynosząc pewnej nocy do domu…
Więcej
Artykuły powiązane
Technika  
Jak założyć akwarium morskie – poradnik
Janusz Kosik
04/11/2020
Technika Chemia wody Ogólne  
Czy KH jest najważniejszym parametrem w akwarium morskim?
Adrian Józefacki
08/09/2022
Technika Technika Technika Chemia wody Chemia wody Chemia wody  
Exaqua PRO3 – wieloparametrowy fotometr Zooleka.
Konrad Kozioł
20/02/2022
Technika Ogólne  
Pierwsze akwarium morskie Zenona – Mitoja Capex 120l odc. 1 Sprzęt
Zenon Aqua
28/10/2022
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl