Pierwsze akwarium morskie Zenona – Mitoja Capex 120l odc. 1 Sprzęt


Witajcie! Po 3 latach ruszamy z projektem solniczki. Jak wiecie, lubię urządzenia smart, więc nie mogło ich zabraknąć również w moim akwarium morskim. Zostałem zaproszony do tego projektu przez Trzmiela i firmę Reef Factory, dzięki nim na moimi kanale zobaczycie cykl filmów, w których będziecie towarzyszyć mi w mojej morskiej przygodzie.

Zenon Marine start!

System Smart Reef 360

Smart Reef 360 to kompleksowa, innowacyjna metoda zarządzania akwarium morskim.

Łączy trzy kluczowe obszary: inteligentne urządzenia, oprogramowanie i produkty do pielęgnacji rafy. To wszystko mam w aplikacji mobilnej, i to jest hicior! Na bieżąco i w każdej chwili, bez względu na miejsce, mam kontrolę nad akwarium. O samych urządzeniach mówię w filmie, więc nie będę tutaj robić wykładu i odbierać Wam frajdy z odkrywania. To, co ciekawe i o czym napiszę, to to, że wprowadzając system Smart Reef uzyskacie konkretne zalecenia dotyczące suplementacji!

Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać. W przypadku urządzeń Reef Factory zalecenia wysyłane są do pomp dozujących, które dawkują odpowiednie ilości niezbędnych suplementów. Moje akwarium w chwili pisania tego artykułu jest zalewane i dojrzewa, tak więc w przypadku Systemu Reef Smart 360 korzystam w zakresie obsługi techniki. Potwierdzam, jest to bardzo wygodne i intuicyjne. Całość mam w smartfonie, tak jak lubię. Oglądając filmy na moim kanale poznacie szczegóły działania całego ekosystemu Reef Factory.

Mitoja Capex 120L

Sporo zastanawiałem się nad wyborem akwarium. To było za duże, tamto nieestetyczne. Po wizycie w Salonie Trzmiela i rozmowie z Michałem zrezygnowałem z opcji akwarium z filtrem kaskadowym. Na wersję z sumpem przyjdzie czas. W Trzmielu pokazali mi jeszcze jedno rozwiązanie: akwarium z panelem – Mitoja Capex i to był strzał w dziesiątkę! Super wykonane akwarium z panelem filtracyjnym to coś, co idealnie odpowiedziało na moje potrzeby. Czarne tło i dno wykonane z lacobelu, w sam raz nawet do niewielkiego mieszkania. Do tego słuszny litraż umożliwiający utrzymanie nie tylko koralowców, ale i innych ciekawych stworzeń zamieszkujących rafy. 120 litrów słonej wody; zdecydowałem się na to rozwiązanie. Wygląda obiecująco.

Chcesz zobaczyć jak to się wszystko zaczęło? Bardzo proszę. Zapraszam serdecznie na film.

Poniżej lista użytych produktów: 



Autor
Zenon Aqua
Witajcie! Niektórzy zapewne kojarzą mnie z kanału Zenon Aqua na YouTube. Z wykształcenia jestem informatykiem, pracuję jako ekspert d/s szkoleń i wdrożeń w firmie IT. Uwielbiam wodę, która towarzyszy mi na co dzień i od święta. Urlopy spędzam nad jeziorem, uwielbiam nurkowanie i żagle. A w domu towarzyszą mi akwaria.…
Więcej
Artykuły powiązane
Ogólne Koralowce Problemy  
Jak karmić koralowce?
Dorota Protasewicz
05/07/2022
Technika Technika Technika Chemia wody Chemia wody Chemia wody  
Moje roczne doświadczenia z Exaqua cz. 1
Arek A.R.A.
20/01/2023
Technika Technika Problemy Problemy Ogólne Ogólne  
Ograniczanie kosztów energii elektrycznej w akwarystyce
Trzmiel Radzi
21/09/2022
Ogólne  
Zwierzęta w akwarium morskim
Janusz Kosik
05/04/2021
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl