Smart Tester – akwarium morskie pod pełną kontrolą


Zobaczyć błękitne rafy koralowe – pełne kolorowych ryb i koralowców – to marzenie, które spełniamy zakładając domowe akwarium morskie. Kupujemy akwarium, podstawowy sprzęt, lampy, pierwsze błazenki i cieszymy się niczym dzieci z każdego kolejnego żyjątka w zbiorniku. Podziwiamy kolory, kształty, zachowanie zwierząt.

Akwarystyka morska odkrywa to, czego na co dzień nie widzą nawet mieszkańcy egzotycznych wysp. Nawet tam, blisko raf, zawsze będzie istniała bariera pomiędzy życiem na lądzie i tym, co pod wodą. Domowa rafa tę barierę przełamuje. Kiedy mija ekscytacja z samego faktu posiadania akwarium, zamieniamy się w hobbystów. To hobby wciąga nas coraz bardziej i powoli zamienia w domorosłych biologów morskich, hydro chemików i kolekcjonerów coraz to piękniejszych okazów koralowców o wymyślnych kształtach i kolorach.

Wiedza, jaką zdobywamy obcując z naszym akwarium, dodaje nam prestiżu wśród akwarystów. My, „morszczacy”, często jesteśmy postrzegani jako lepiej wykształceni, odważniejsi, bardziej zorganizowani i skrupulatni. I zapewne tak właśnie jest, choć sami tak o sobie nie myślimy.

Nabieramy wprawy, sycimy się wiedzą i zdobywamy doświadczenie, aż w końcu przychodzi czas poprawiania tego, co dobre, na to, co lepsze. Kupujemy jeszcze nowocześniejsze lampy, większy odpieniacz, precyzyjniejsze pompy dozujące. Wszystko po to, by hodowla koralowców była łatwiejsza, a efekty hodowlane coraz lepsze. Poza wszytkami oczywistymi sprzętami znanymi od lat, teraz możemy również nabyć Smart Tester od Reef Factory.

Smart Tester – innowacyjna nowość

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, że zbyt rzadko robisz testy i chciałbyś na bieżąco kontrolować parametry chemiczne wody w swoim akwarium, to właśnie dla Ciebie firma Reef Factory stworzyła Smart Tester. To zupełnie rewolucyjne rozwiązanie: produkt, który sam mierzy zadany parametr o określonej porze, przynajmniej raz dziennie. A jeśli chcemy zwiększyć tę częstotliwość, to istnieje możliwość wykonywania pomiarów nawet raz na godzinę!

Smart Tester wykonuje za nas pracę, której większość akwarystów nie lubi. A przy tym nigdy nie ma problemu z tym, jaki kolor ma testowana próbka, czy już się nasyciła, czy jeszcze musimy dodać dwie kropelki reagenta itd. Urządzenie nie myli się, nie nudzi, nie odkłada testów na później i nie zapomina ich zrobić.

A jak już je zrobi, to wyniki pomiaru mamy dostępne w telefonie połączonym z urządzeniem za pośrednictwem świetnie zaprojektowanej i wygodnej aplikacji. Możemy w każdej chwili podejrzeć najnowszy pomiar, wyniki historyczne, a na wykresie przeanalizować jakie są tendencje w zmianach parametrów wody w akwarium. Nie musimy nerwowo sprawdzać wyników: jeśli coś będzie nie tak, to dostaniemy powiadomienie na telefon, że wynik pomiaru był poza akceptowanym przez nas zakresem. Jeśli powiadomienia nie dostajemy, oznacza to, że wszystko jest w porządku. To idealna symbioza maszyny, człowieka i jego akwarium.

Smart Tester od Reef Factory zmierzy jeden wybrany przez nas parametr. Dla wielu akwarystów morskich zbawienna będzie możliwość zautomatyzowania pomiarów PO4 i NO3, które mają ogromne dla wybarwiania się koralowców, zwłaszcza najbardziej kochanych i pożądanych Acropor. Oczywiście poza wymienionymi biogenami możemy w swoim urządzeniu zainstalować kartridże z testami na magnez lub wapń, które to parametry zmieniają się dość szybko wraz ze wzrostem koralowców.

Korzystanie z nowoczesnych urządzeń wznosi nasze możliwości hodowlane na wyższy poziom. Dzięki Smart testerowi pielęgnacja delikatnych koralowców staje się łatwiejsza i mniej czasochłonna. Pełna kontrola nad najważniejszymi parametrami wody w akwarium umożliwia uzyskanie wspaniałych kolorów, bujnego wzrostu i doskonałej kondycji zwierząt. Oznacza to, że każde domowe akwarium może wyglądać bajecznie i kolorowo – jak na hollywoodzkim filmie. 

Jedną z najważniejszych funkcjonalności Smart Testera od Reef Factory jest możliwość stosowania akcji w aplikacji Smart Reef. Za ich pośrednictwem możemy wpływać na pracę pozostałych urządzeń od Reef Factory pracujących w naszym akwarium. Zmiana trybów i parametrów ich pracy może zostać uzależniona od wyników testów, jakie przeprowadza Smart Tester. Np. pompy dozujące mogą automatycznie zmieniać ilość podawanych preparatów.

Smart tester poza świetnymi funkcjonalnościami i doskonałym, nowoczesnym designem ułatwia nam życie prostymi rozwiązaniami, takimi jak montaż na szynie DIN. To kompletne rozwiązanie, którego prostotę doceni każdy esteta i domorosły majsterkowicz.

Smart Tester pomaga spełnić marzenie o nowoczesnym, pięknym akwarium i łatwej jego obsłudze; o niesamowitych kolorach i codziennym obcowaniu z egzotyczną naturą. Dodatkowo, jest urządzeniem w pełni zaprojektowanym i zmontowanym w Polsce, co dla wielu z nas może być powodem do dumy. Coraz więcej osób decydując się na zakupy sprzętu akwarystycznego wybiera to, co nasze, polskie, rodzime. Dawno minęły czasy, kiedy szukaliśmy jakości w produktach z zachodu. Patrząc na popularność Smart Testera za naszą zachodnią granicą, możemy stwierdzić, że to Zachód szuka jakości u nas. I ją znajduje.Autor
Janusz Kosik
Zajmuje się akwarystyką od 1997 roku. Absolwent specjalności Akwarystyka na wydziale Rybactwa Akademii Rolniczej w Szczecinie. Od 2005 roku zafascynowany aquascapingiem, zwłaszcza stylem Iwagumi, którego zasady stosuje również podczas zakładania akwariów morskich. Wieloletni pracownik i konsultant w największych warszawskich sklepach akwarystycznych. Poza akwarystyką miłośnik i instruktor japońskich sztuk walki, które…
Więcej
Artykuły powiązane
Technika Ogólne  
Pierwsze akwarium morskie Zenona – Mitoja Capex 120l odc. 1 Sprzęt
Zenon Aqua
28/10/2022
Technika Technika Technika Chemia wody Chemia wody Chemia wody  
Moje roczne doświadczenia z Exaqua cz. 2
Arek A.R.A.
20/01/2023
Technika Technika  
Grzałki do akwarium
Zenon Aqua
01/04/2022
Technika Ogólne  
Pierwsze akwarium morskie Zenona – Mitoja Capex 120l odc. 2: Instalacja
Zenon Aqua
15/11/2022
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl