Warsztaty akwarystyczne z okazji Dnia Dziecka w Trzmielu


Uff! Co to był za tydzień!
Dzień Dziecka trwał w Trzmielu od poniedziałku do soboty. A dlaczego tak długo? Bo trudno byłoby upakować wszystkie atrakcje w jeden dzień!
A co takiego przygotowaliśmy?
Po kolei:

Warsztaty akwarystyczne „Zakładamy podwodny świat z TRZMIELEM”

Główną atrakcją, która czekała na najmłodszych były autorskie, indywidualne warsztaty z zakładania akwarium. Uczestnicy mogli umówić się na dogodny dla siebie termin, dokonując rezerwacji w specjalnie przygotowanym kalendarzu online. Podczas warsztatów nasi Goście poznali odpowiedzi na wiele pytań związanych z podwodnym światem, a także łyknęli nieco praktycznej wiedzy. W tym czasie do ich dyspozycji była nasza silna ekipa salonowa, której zadaniem było zaszczepianie akwarystycznej pasji w dzieciach.

Tomek, Marcin, Dawid, Ewa i Wujek

Przez 6 dni nasz Salon odwiedziło 15 dzieci wraz z opiekunami, by doświadczyć tego, czym jest profesjonalna akwarystyka. Dla części z nich było to pierwsze zetknięcie ze zbiornikami i można mieć pewność, że na pewno nie ostatnie, bowiem akwarystyczne fluidy latały w powietrzu aż miło!

Wśród małych gości był na przykład czteroletni Tymek, który marzył o akwarium morskim z rekinem. Rekina – co prawda – nie było, ale nie wyszedł z pustymi rękami! Tymek opuścił nasz Salon ze Zbyszkiem II – glonojadem, którego sam wyłowił ze sklepowego zbiornika!

Odwiedziła nas także Emilka, która chciała się dowiedzieć jak sprawić, by jej bojownik był jeszcze szczęśliwszy!

Emilka

Oliwka hoduje aksolotle i zna się ze Smoczą Mamą, która jest jedną z redaktorek naszego portalu! Po warsztatach w Trzmielu „zachorowała” jednak na akwarium morskie, a my nie mamy zamiaru kurować jej z tej choroby!

Oliwka

Wpadł do nas także Filip, który ma już akwarium słodkowodne, ale marzy o zbiorniku morskim takim, jakie ma jego dziadek!

Filip

Ola z mamą przyszły sprawdzić, czy rybki to coś dla nich. Oglądały, jak rozgwiazda robi fikołka i dowiedziały się, że krewetki zrzucają wylinkę podobnie do węży. A my niechcący obudziliśmy pasję do morszczaka w mamie!

Ola z mamą

Jak już wspomnieliśmy, dzieci nie ograniczały się jedynie do zadawania pytań i obserwacji podwodnego życia. Po części teoretycznej następowała część praktyczna, w trakcie której dzieciaki poznawały zasady aranżowania zbiornika i tajniki prowadzenia akwarium!

Część praktyczna

Na zakończenie, każdy uczestnik warsztatów otrzymywał torbę z gadżetami od Tetry i Trzmiela, oraz Indeks Młodego Akwarysty, w którym można naklejać nalepki z ulubionymi gatunkami ryb!

Hania

Nie zabrakło także spotkań z Vipami! W tej roli wystąpili Zenon z kanału Zenon Aqua oraz Szopen z kanału Szopen’s Shrimps! Trudno powiedzieć, kto się bawił lepiej – dzieci czy oni…

Szopen, Zenon i Michał

Upominki

Ale warsztaty to nie jedyna atrakcja, która w tych dniach czekała na naszych milusińskich! Upewniliśmy się, by żadne dziecko, które odwiedziło nasz Salon, nie wyszło z niego z pustymi rękami. Nasi goście otrzymali pakiet prezentów od Tetry i Trzmiela, a w nim – między innymi – smycz, kredki, długopis, kolorowanka, a wśród nich m.in. „trzmielowy” wiatraczek oraz nasze najnowsze dzieło – papierową rybę do składania!

Zresztą ta ostatnia trafiła nie tylko w ręce naszych Gości. Wpadła także z wizytą do pobliskiej szkoły, dostarczając dzieciom wiele radości i manualnych wyzwań!

Prezentownik Trzmiela

Nie zapomnieliśmy także o dzieciach, które nie mogły osobiście pojawić się w naszym wrocławskim Salonie. Z myślą o nich przygotowaliśmy Prezentownik Trzmiela, a w nim wybór zestawów akwarystycznych i innych produktów, w sam raz dla kogoś, kto marzy o swoim pierwszym zbiorniku!

Podsumowując, Dzień Dziecka w Trzmielu możemy zaliczyć do udanych! Pracy było dużo, ale nikt się nie nudził i nie narzekał.
My zabieramy się za wymyślanie kolejnych atrakcji – dla tych małych i dużych.
Do zobaczenia!Autor
Trzmiel Radzi
Z akwarystyką jestem związany praktycznie przez całe moje 35-letnie życie. Wychowywałem się otoczony akwariami, a pasję do hobby zaszczepił mi mój Tato. W czasach, gdy zaczynałem przygodę z akwarystyką, trudno było o dobry sprzęt, a wiele rzeczy trzeba było robić we własnym zakresie, często metodą na „chybił-trafił”. Dzięki temu zyskałem…
Więcej
Artykuły powiązane
Ogólne  
Wywiad z Maćkiem Koczko
Rafał Zaranek
06/02/2023
Ogólne  
Konkurs – wygraj zestaw akwariowy TRZMIEL Turn ZEN(ON) 60 Nature
Trzmiel Radzi
08/03/2024
Ryby Ogólne  
Kiryskarium: zakładamy łatwe w utrzymaniu akwarium nie tylko dla kirysów
Zenon Aqua
25/06/2022
Ogólne Ogólne Ogólne  
Stało się! Trzmiel ma nowe logo!
Radek Hechłacz
14/06/2021
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl