Aquael Turbo – filtr wewnętrzny w dobrej cenie


Akwarystyka jako hobby ma już w naszym kraju długą tradycję. W 1984 roku utworzono firmę Aquael – jedno z pierwszych polskich przedsiębiorstw produkujących sprzęt akwariowy. Dzisiaj filtry wewnętrzne i zewnętrzne, napowietrzacze, grzałki, oświetlenie, zestawy akwariowe i inne urządzenia naszej rodzimej marki pracują w akwariach pasjonatów na całym świecie.

Jednym z najważniejszych produktów Aquaela są filtry z serii Turbo. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby akwarystów co do wydajnej, kompleksowej filtracji mechanicznej, biologicznej i chemicznej realizowanej przez filtry wewnętrzne. Powstały one na bazie najlepszych rozwiązań i gromadzonych przez lata doświadczeń w konstruowaniu tego typu urządzeń.

Dlaczego warto wybrać filtry Aquael Turbo?

Filtry Aquael Turbo to wielofunkcyjne urządzenia o wysokiej wydajności przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Dzięki modułowej konstrukcji zapewniają kompleksową filtrację w akwariach, w których z różnych względów nie można zastosować filtrów zewnętrznych. Cztery różne modele o wydajności pompy od 500 do 2000 l/h wyposażone są w pojemniki na media oraz gąbki. Pozwalają utrzymać w czystości zarówno niewielkie, kilkudziesięciolitrowe akwaria, jak i bardzo duże, ponad 350-litrowe zbiorniki.

Nasz YouTuber, Zenon Aqua, specjalnie dla naszych czytelników przeprowadził testy filtrów Aquael Turbo. Efekty ich pracy w akwarium o wymiarach 60x30x40 cm możesz zobaczyć na poniższym filmie. Nie zapomnij zasubskrybować kanału Zenona żeby być na bieżąco z nowościami w akwarystyce.

Potężne serce filtrów Turbo

Seria Turbo została wyposażona w bardzo mocne pompy, o wydajności od 500 do 2000 l/h. Ceramiczne osie wirników zastosowanych w modelach 1000, 1500 i 2000 zwiększają wydajność i bezawaryjność, zmniejszają tarcie oraz znacznie ograniczają poziom głośności. Konstrukcja kopułki pozwala sterować kierunkiem wylotu wody w zakresie 120o, a zastosowany regulator wydajności umożliwia prostą, wygodną i płynną regulację przepływu. Dzięki zastosowaniu końcówki napowietrzającej skutecznie natlenisz wodę w całym akwarium, nie ma więc potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń napowietrzających. Do kompletu dołączona jest także końcówka sterująca, umożliwiająca skierowanie strumienia wody w kierunku środka akwarium lub tafli, zależnie od potrzeby. Filtry serii Turbo wyposażone są w specjalnie zaprojektowane wieszaki, do których mocuje się amortyzujące przyssawki, które tłumią ewentualne drgania przenoszone na szybę akwarium. Pomimo imponującej wydajności, filtry te nie zużywają dużych ilości prądu – głowice mają moc od 4,4 do 27 W.  Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że te filtry Aquaela są wydajnymi, niezawodnymi, cichymi i oszczędnymi urządzeniami.

Kompleksowa filtracja mechaniczna, biologiczna i chemiczna

Filtry Aquael Turbo zapewniają unikalną dla urządzeń wewnętrznych kompletną filtrację mechaniczną, biologiczną i chemiczną. Każdy filtr Turbo wyposażony jest w gąbkę oraz pojemnik na media filtracyjne wraz z wkładem. Zastosowana gąbka doskonale sprawdza się jako klasyczny filtr mechaniczny wychwytujący z wody zanieczyszczenia. Jej odpowiednio dobrana gęstość pozwala na utrzymanie klarownej wody, a dodatkowo chroni media znajdujące się w pojemniku przed zabrudzeniem i spadkiem wydajności. Jednocześnie nie wpływa negatywnie na sprawność pompy.

Głównym atutem filtrów Turbo są pojemniki na media filtracyjne. Turbo 500 jest wyposażony w pojemnik o pojemności 250 ml, natomiast modele Turbo 1000 – 2000 posiadają pojemnik o pojemności aż 625 ml. Przemyślana konstrukcja zasobników obejmuje łatwą w demontażu pokrywę oraz dwa sitka: dolne, zatrzymujące zanieczyszczenia, których nie wychwyciła gąbka oraz górne, zabezpieczające wirnik pompy.

Domyślnie pojemniki są wypełnione wkładem ceramicznym BioCeraMAX 600 Pro. Złoże to, po zasiedleniu przez bakterie nitryfikacyjne, przy wsparciu wydajnej pompy, pomaga w utrzymaniu niskiego poziomu związków azotowych w wodzie. Zawartość kubełków można dostosowywać wg własnych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wypełnić je wydajniejszymi wkładami ceramicznymi BioCeraMAX UltraPro, chemicznymi wkładami absorbującymi: ZeoMAX Plus, CarboMAX Plus, NitroMAX Pro lub PhosMAX Pro oraz wkładami innych producentów. O pomoc w doborze wkładów do Twojego filtra możesz w każdym momencie poprosić pracowników Trzmiela, którzy zawsze służą pomocą i dobrą radą.

Jeden filtr – wiele możliwości

Filtry z serii Turbo cechują się unikatową możliwością modyfikacji i rozbudowy, by móc jak najlepiej dostosować je do roli spełnianej w akwarium. Po zamontowaniu samej gąbki, mogą pełnić rolę bardzo wydajnych filtrów mechanicznych oraz pomp poprawiających cyrkulację wody w akwarium. W zależności od użytych wkładów filtracyjnych, pojemniki na media zamocowane jako jedyna dostawka do głowicy filtra, będą wspomagać filtrację biologiczną lub chemiczną. Natomiast kombinacja gąbki i kubełka stworzy uniwersalne filtry, które będą świetnie oczyszczać akwaria z wszelakich zanieczyszczeń. Jeżeli tylko wielkość akwarium na to pozwala, filtry można rozbudowywać o dodatkowe pojemniki, które po wypełnieniu różnymi wkładami dadzą możliwość oczyszczania wody jednocześnie na wielu płaszczyznach: między innymi usuwania zanieczyszczeń stałych, nadmiaru azotanów, fosforanów, leków. Aquael daje nam także możliwość rozbudowy o opcjonalne akcesoria: deszczownię dodatkowo poprawiającą ruch wody oraz sterylizator Mini UV LED, eliminujący glony, chorobotwórcze drobnoustroje oraz pierwotniaki powodujące zmętnienie wody. Akcesoria te są oczywiście dostępne w Trzmielu.

Kompletna filtracja za niewielkie pieniądze.

Jeżeli z różnych względów nie możesz sobie pozwolić na filtr zewnętrzny, śmiało możesz wybrać któryś z modeli Aquael Turbo, i to za ułamek ceny kubełka. Za niewielkie pieniądze dostajesz filtr o wysokiej wydajności, oczyszczający wodę akwariową w każdym aspekcie. A dla posiadających już filtry zewnętrzne, Aquael Turbo będzie doskonałym pomocnikiem, zapewniającym odpowiednią cyrkulację wody lub umożliwiającym usuwanie szkodliwych substancji bez potrzeby ingerencji w kubełek.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie filtrów Turbo, ich użycia i modyfikacji, skontaktuj się z nami. Zespół Trzmiela z chęcią odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania i pomoże stworzyć konfigurację skrojoną na miarę Twojego akwarium.


Dodaj komentarz


Autor
Konrad Kozioł
Przygodę z akwarystyką zacząłem w połowie lat 90. – idąc do pierwszej klasy, z dumą prezentuję dyplom pasowania na pierwszaka, a w tle stoi pierwsza własna „40”. Od tego momentu bez przerwy gdzieś w moim życiu stoją baniaki. Z wykształcenia zootechnik, specjalizuję się w genetyce zwierząt, jednak wciąż i wciąż…
Więcej
Artykuły powiązane
Technika  
Aquael Ultramax 2000
Marcin Jurek
23/11/2020
Technika Ogólne  
Akwarium prosto i tanio
Mateusz Salawa
21/07/2021
Technika Technika Technika Chemia wody Chemia wody Chemia wody  
Moje roczne doświadczenia z Exaqua cz. 2
Arek A.R.A.
20/01/2023
Technika Technika Problemy Problemy Ogólne Ogólne  
Ograniczanie kosztów energii elektrycznej w akwarystyce
Trzmiel Radzi
21/09/2022
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl