Zestawy do akwarystyki morskiej L’aquarium


Domowa rafa to marzenie wielu akwarystów. To kolejny krok w rozwoju akwarystycznej pasji i niewątpliwy Święty Graal zafascynowanych podwodnymi światami hobbystów. Niestety, do tej pory była to przyjemność zarezerwowana jedynie dla tej zamożniejszej części hodowców ryb, bowiem ceny zestawów morskich potrafiły odstraszać.

Aquarium Systems L’aquarium

To się na szczęście zmienia, bo na rynek trafia coraz więcej zestawów do akwarystyki morskiej, które oprócz wysokiej jakości oferują także rozsądną cenę. Jedną z marek, której oferta może przekonać akwarystów do spróbowania swych sił w tworzeniu małych raf jest L’aquarium produkcji francuskiej firmy Aquarium Systems.

Linia L’aquarium obejmuje 4 różniące się od siebie wielkością zestawy do akwarystyki morskiej: L’aquarium Set 250 (akwarium 162 l), L’aquarium Set 370 (akwarium 242 l), L’aquarium Set 570 (akwarium 396 l) i L’aquarium Set 720 (akwarium 464 l). Są to niezwykle eleganckie zestawy akwariowe, które przyozdobią każde pomieszczenie. Dzięki kolorystyce fortepianowej czerni doskonale wpisują się zarówno w klasyczne wnętrza, jak i modernistyczne aranżacje. Idealnie pasują do także do loftowego wystroju. Są to przemyślane zestawy klasy premium, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających miłośników akwariów morskich. Zaskakują przy tym nie tylko efektownym wyglądem, ale i prostotą obsługi, a także rozsądną – jak na tę klasę produktu – ceną.

Przemyślane i estetyczne rozwiązania

Zestawy Aquarium Systems L’aquarium to doskonałe przykłady nowoczesnego akwarium morskiego. Inżynierowie firmy Aquarium Systems, na podstawie wieloletnich doświadczeń, zaprojektowali wygodne i bezpieczne w obsłudze zestawy umożliwiające szybkie uruchomienie akwarium. Wystarczy dobrać pompę i lampę. 

Uwagę zwraca połyskująca czernią szafka ukrywająca sump i elementy przyłączeniowe. Na niej posadowione jest akwarium ze szkła Optiwhite, które zapewnia doskonałe odzwierciedlenie naturalnych barw rafy koralowej, bo superprzezroczyste szkło ze starannie wypolerowanymi krawędziami i przeźroczystym silikonem jest niemal niewidoczne. Dodatkowo, zastosowanie czarnego tła potęguje efekt głębi, co z pewnością ucieszy amatorów fotografii. Akwaria zaprojektowano pod kątem wysokiej estetyki, dlatego nie posiadają szpecących wzmocnień. Mimo ich braku zachowane są wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Integralną częścią każdego akwarium jest komin przelewowy zabezpieczony elegancką pokrywą, która zapewnia odpowiednią estetykę i wycisza spływ. Tuż przy kominie znajdują się dwa wyloty wody z sumpa. Ich regulowane końcówki umożliwiają perfekcyjne ustawienie cyrkulacji w zbiorniku. Producent nie zapomniał nawet o takich detalach, jak mata zabezpieczająca dno i ułatwiająca osadzenie akwarium na szafce.

Kolejnym wyróżniającym się elementem jest szafka. Choć z wyglądu jest lekka, ma konstrukcję opartą na aluminiowym stelażu, więc bez trudu uniesie ciężar zbiornika głównego i sumpa. Oczywiście została wykonana z materiałów odpornych na słoną wodę, więc posłuży przez wiele lat. Oprócz miejsca na sump i dolewkę, w szafce znajdzie się także przestrzeń na pompę dozującą i zbiorniki na preparaty czy wiele innych potrzebnych urządzeń.

Co ważne, szafka jest zmontowana fabrycznie i dostarczana w całości, a klientowi pozostaje jedynie wypoziomowanie jej za pomocą regulowanych nóżek. Należy tu wspomnieć, że cały proces montażu poszczególnych elementów zestawu został zaprojektowany z myślą o wygodzie akwarysty i ergonomii pracy.

Sercem każdego akwarium morskiego jest system filtracyjny oparty na sumpie. W przypadku zestawów L’aquarium jego wielkość jest odpowiednio dobrana i stanowi około 30 % pojemności akwarium. Do budowy sumpa wykorzystano szkło połączone z elementami z tworzywa sztucznego. W ten sposób powstał praktyczny filtr, który można rozbudować do swoich potrzeb. Posiada komorę spływu wyposażoną w jedną lub kilka skarpet filtrujących, które łatwo można zamienić na filtr fluidyzacyjny czy rollermata. Producent pomyślał również o miejscu na odpieniacz i refugium. Przegrody pomiędzy komorami redukują hałas przepływającej wody. Dodatkowym atutem sumpa jest zintegrowany zbiornik na wodę RODI z automatyczną dolewką pływakową. Zadbano także o maty eliminujące drgania sumpa. Zaletą jest także fakt, że zestawy zostały zaprojektowane w taki sposób, że wnętrze szafki oświetlone jest światłem przedostającym się z góry, od akwarium (oczywiście pod warunkiem, że na dnie zbiornika nie mamy piasku).

Jakość premium za rozsądne pieniądze

Z L’aquarium nawet początkujący akwarysta uruchomi system rafowy bezstresowy sposób! A jeśli dodamy do tego fakt, że w porównaniu z zestawami konkurencyjnych firm, francuskie produkty mogą pochwalić się rozsądnymi cenami, być może niebawem zwiększy się ilość morskich akwarystów w Polsce.Autor
Trzmiel Radzi
Z akwarystyką jestem związany praktycznie przez całe moje 35-letnie życie. Wychowywałem się otoczony akwariami, a pasję do hobby zaszczepił mi mój Tato. W czasach, gdy zaczynałem przygodę z akwarystyką, trudno było o dobry sprzęt, a wiele rzeczy trzeba było robić we własnym zakresie, często metodą na „chybił-trafił”. Dzięki temu zyskałem…
Więcej
Artykuły powiązane
Technika Ogólne  
Pierwsze akwarium morskie Zenona – Mitoja Capex 120l odc. 2: Instalacja
Zenon Aqua
15/11/2022
Ogólne Technika  
Zestawy morskie Aquaforest Ocean Guard
Janusz Kosik
22/02/2022
Technika Technika  
Filtry kaskadowe
Zenon Aqua
25/02/2022
Technika Technika Technika Chemia wody Chemia wody Chemia wody  
Exaqua PRO3 – wieloparametrowy fotometr Zooleka.
Konrad Kozioł
20/02/2022
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl