ATM Colony Marine – bakterie na szybki start akwarium morskiego


Jeśli jesteś akwarystą i oglądasz telewizję, to z pewnością kojarzysz program „Projekt akwarium” (org. „Tanked!”) emitowany na antenie stacji Discovery. W skrócie – jest to reality show, w którym dwóch ekspertów z amerykańskiej firmy ATM – Wayde King i Brett Raymer – podróżują po świecie realizując dla swoich klientów najbardziej zwariowane marzenia o akwarium morskim.

Jedną z największych tajemnic było do tej pory to, jak udaje im się skrócić cykl dojrzewania nowego zbiornika – największą bolączkę każdego niecierpliwego akwarysty morskiego. Do niedawna nie było dokładnie wiadomo, jak udaje im się osiągnąć w tydzień to, co normalnie zajmuje kilka tygodni. Aż do teraz.

Preparat bakteryjny ATM Colony Marine

Okazuje się, że kluczem do tej zagadki jest specjalistyczny preparat bakteryjny ATM Colony Marine, wymyślony, wyprodukowany i sprzedawany przez macherów z „Projektu akwarium”.

ATM Colony zawiera żywe kultury bakterii Nitrococcus, co przyspiesza dojrzewanie zbiornika morskiego, eliminuje toksyczny amoniak i wydatnie skraca czas potrzebny do zasiedlenia akwarium. Już w kilka dni stabilizuje biofiltrację zbiornika i umożliwia szybkie wprowadzenie ryb. Według producenta, zaledwie po tygodniu od zalania akwarium świeżą solanką wzbogaconą bakteriami ATM Colony Marine, można bezpiecznie zasiedlić akwarium rybami i mięczakami. Jest to jedna z najszybszych metod uruchomienia zbiornika morskiego. A co najważniejsze, działa!

Ten bardzo łatwy w użyciu środek, może być stosowany podczas zakładania akwarium i przy wprowadzeniu nowych zwierząt. Doskonale sprawdza się po wymianie mediów filtracyjnych i leczeniu ryb.

Bakterie ATM Colony Marine kupisz na trzmiel.com.pl i w Salonie stacjonarnym Trzmiela we Wrocławiu, ul. Rogowska 147.Autor
Trzmiel Radzi
Z akwarystyką jestem związany praktycznie przez całe moje 35-letnie życie. Wychowywałem się otoczony akwariami, a pasję do hobby zaszczepił mi mój Tato. W czasach, gdy zaczynałem przygodę z akwarystyką, trudno było o dobry sprzęt, a wiele rzeczy trzeba było robić we własnym zakresie, często metodą na „chybił-trafił”. Dzięki temu zyskałem…
Więcej
Artykuły powiązane
Technika Technika Chemia wody Chemia wody Ogólne Ogólne  
Filtry RO i RO DI w akwarystyce
Konrad Kozioł
27/07/2022
Chemia wody Ogólne  
Akwarium Morskie Mitoja Capex 120 – System Smart Reef 360, odc. 3: Zalewanie
Zenon Aqua
28/11/2022
Technika Chemia wody Ogólne  
Czy KH jest najważniejszym parametrem w akwarium morskim?
Adrian Józefacki
08/09/2022
Koralowce Chemia wody Ogólne  
Suplementacja akwarium morskiego w systemie Smart Reef 360
Trzmiel Radzi
17/08/2023
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl