Wio Decor, czyli łatwo i szybko zakładamy akwarium


Materiały do aranżacji akwarium znajdziesz w każdym sklepie zoologicznym. Ale hiszpańska firma WIO poszła krok dalej. Oferuje nie tylko pojedyncze materiały, ale i gotowe aranżacje oparte na naturalnych elementach. Dobór detali wystroju nie jest przypadkowy; jest to wynik badań nad biotopami z całego świata, dlatego przy ich pomocy możesz doskonale odzwierciedlić konkretne środowisko. Nie oznacza to jednak, że za pomocą zestawu WIO Kit zakładamy akwarium wyłącznie akwarium biotopowe. Doskonale zgrane kolory i tekstury sprawdzą się w każdym zbiorniku. Komplet jest na tyle wszechstronny, że możesz go użyć także do stworzenia wymarzonego paludarium lub terrarium. Sprawdzi się zanurzony w wodzie i zupełnie suchy. Puść wodze fantazji i zbuduj designerski zbiornik. Materiały i wzór to tylko inspiracja. Możesz stworzyć nowe akwarium lub wzbogacić zwartość tego, które już posiadasz. W zależności od wybranego zestawu zbudujesz krajobraz pustynny, górski strumień, jezioro lodowcowe i wiele innych zbiorników; stworzysz wycinek pustyni lub zbudujesz niepowtarzalną aranżację według własnego pomysłu. 

Zachwycające zbiorniki biotopowe

Przeglądając Internet często widzimy prace konkursowe, które wprawiają nas w zachwyt. Zastanawiamy się jak autor osiągnął taki efekt, czego użył, jak idealnie dobrał materiały i uzyskał tak oszałamiający hardscape. Oczami wyobraźni widzimy nas, jak zakładamy akwarium, które dorównuje urodzie tym, które widzieliśmy w Sieci. Ale poza podstawową wiedzą niezbędne są wysokiej jakości materiały. Nie chodzi tutaj o sztuczne skały i inne dekoracje, ale elementy występujące w naturalnym środowisku. Dlatego firma WIO wprowadziła na rynek ekologiczne komponenty umożliwiające tworzenie bajkowych podwodnych światów. Innowacją jest to, że opakowanie z zestawem zawiera nie tylko skały czy piasek, ale wszytko czego potrzebujesz do stworzenia realistycznej kompozycji. Wystarczy zalać wodą, aby uzyskać efekt Wow. Gdy zakładamy akwarium, zestaw możemy uzupełnić o rośliny lub dodatkowe dekoracje dostępne osobno.

Bogata paleta produktów WIO zadowoli każdego zawodowego aquascapera. Jednocześnie zestawy przypominają puzzle i nawet początkujący akwarysta poradzi sobie bez trudu z ich rozmieszczeniem w akwarium. Przyjrzyjmy się zatem bliżej asortymentowi.

Naturalne skały do akwarium

Oferta WIO obejmuje niepowtarzalne skały i kamienie w różnych konfiguracjach. Dają one fantastyczne możliwości tworzenia hardscape zgodnego z naturą i wystrojem pomieszczenia, w którym zakładamy akwarium. Mogą imitować spokojną lagunę, dynamiczny strumień górski czy łagodnie płynącą rzekę. W palecie WIO znajdziesz aż dwadzieścia osiem różnych skał o średnicy od 10 do 30 cm. Różnią się one kształtem, fakturą i kolorem. Łączy je to, że nie wpływają negatywnie na parametry wody. Ich uzupełnieniem są wersje nano. Mają wielkość 1 -10 cm i pakowane są w woreczki o wadze 2 kg. Każdy element dekoracji dostępny także poza kompletem. Możesz zaprojektować dowolny zbiornik od idealnego biotopu, poprzez dioramę, po klasyczne iwagumi.  Przy tak bogatym asortymencie, wydaje się, że wybór gotowej aranżacji jest bardzo trudny. Ale po chwili namysłu każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki szerokiej gamie inspiracji. 

WIO korzenie do akwarium

Ale same skały to nie wszystko. WIO oferuje dużo więcej np. spektakularne korzenie i niewielkie detale z drewna. Możesz kupić paczkę zawierającą długie korzenie-liany odwzorowujące tropikalną dżunglę, które sprawdzą się w tropikalnym terrarium. Dostępne są też korzenie przypominające pień drzewa, które wykorzystasz w akwariach typu diorama, terrariach i paludariach, czy znane i lubiane Red Moor Wood, Driftwood (Iron Wood) i Millenium Tree (Rama Twist Root Wood). Naprawdę jest w czym wybierać.

WIO żwiry i piaski do akwarium

Jeśli chodzi o podłoża, WIO również Cię nie zawiedzie. Paleta barw jest wręcz oszałamiająca. Od chłodnych jasnych, poprzez ciemne, do ciepłych kolorów ziemi. Oko przyciągają zwłaszcza te w kolorach musztardy i ochry. Dostępnych jest dziesięć rodzajów żwiru i jedenaście rodzajów piasku, na dodatek w różnych gradacjach. Na szczęście nie musisz się zastanawiać, czy pasują do wybranych skał. Wystarczy, że spojrzysz na gotowe zestawy. Poza standardowymi rozmiarami żwiru 3-10 mm i 20-40 mm, masz od dyspozycji WIO Gravel Mix – gotową mieszankę podłoża. To idealne rozwiązanie do nano zbiorników, w których chcesz uzyskać efektowną strukturę podłoża. Nie musisz kupować kilku różnych żwirów i mieszać ich w odpowiednich proporcjach. Wystarczy wybrać jedno opakowanie Gravel Mix. Oszczędzasz czas i pieniądze, bo przy tradycyjnych podłożach musisz mieć po jednym opakowaniu z każdego rodzaju, czyli przynajmniej dwa razy więcej niż potrzebujesz. 

Wetlands Artist – unikalne podłoże do akwarium

Wetlands Artist to doskonałe uzupełnienie akwariów biotopowych i podstawa do akwariów roślinnych. Zróżnicowane kolorystycznie substraty powstały na bazie gliny, zawierają makro- i mikroelementy, substancje humusowe i kwasy fulwowe. Ich estetyka umożliwia stworzenia efektownego wrażenia biotopu, a właściwości odżywcze umożliwiają prawidłowy wzrost roślin. Zróżnicowana granulacja 2-5 mm i 0,1-2 mm oraz 6 kolorów to dodatkowe atuty tego podłoża. Zgodnie z informacjami producenta jest to bardzo trwały substrat, który przez długi czas zachowuje swoje właściwości. Nie rozpada się pod wpływem wody nawet przez dziesięć lat, więc mamy pewność, że zakładamy akwarium, które przetrwa długo.

Zakładamy akwarium – dlaczego warto wybrać WIO Kit?

Po pierwsze: szeroki asortyment z możliwością dobierania dodatkowych komponentów. Jest to niezwykle ważne choćby dlatego, że wiele elementów wystroju z czasem się zużywa i należy wymienić je na nowe. Gotowe zestawy charakteryzuje ciesząca oko różnorodność i kolorystyka tworzące spójną całość.

Wygoda i praktyczność to kolejne, cechy przemawiające za zestawami. Nie musisz obmyślać całej scenerii, dobierać koloru piasku do skał i dekorów do piasku. Pomimo tego, że zestaw jest gotowy, każda aranżacja jest inna i niepowtarzalna, tak jak składające się na nią naturalne materiały. Doskonale harmonijne kompozycje są dostępne w dużych kartonach, a ich pojedyncze elementy w małych opakowaniach. Te ostatnie sprawdzą się a nano akwariach, mini terrariach i paludariach.

Z zestawami aranżacji Wio zakładamy akwarium takie, o jakim zawsze marzyliśmy!Autor
Trzmiel Radzi
Z akwarystyką jestem związany praktycznie przez całe moje 35-letnie życie. Wychowywałem się otoczony akwariami, a pasję do hobby zaszczepił mi mój Tato. W czasach, gdy zaczynałem przygodę z akwarystyką, trudno było o dobry sprzęt, a wiele rzeczy trzeba było robić we własnym zakresie, często metodą na „chybił-trafił”. Dzięki temu zyskałem…
Więcej
Artykuły powiązane
Technika Ogólne  
Start mojego pierwszego akwarium
Marcin Jurek
04/11/2020
Technika Ogólne  
Recenzja filtra Oase Filtosmart 60
Daniel Różana
04/05/2022
Technika Ogólne  
Moje pierwsze akwarium 112 l cz. 2
Zenon Aqua
01/03/2022
Ogólne  
Akwarium biotopowe – biotop Tanganika
Janusz Kosik
26/11/2020
Projekt i wykonanie: White Tiger
Przejdź do sklepu
Trzmiel.com.pl